NO.1 A9 Recenzja telefonu z ochrona IP67

Dziś mam dla was bardzo nietypowy telefon, nie będzie to smartfon, lecz klasyczny telefon, ale w bardzo odpornej obudowie. A więc nostalgicznie zerknijmy na No.1 A9

Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1279 x 853)Obrazek
Nie wszyscy poszukują smartfonów, część osób starszych preferuje telefony z klasyczna klawiaturą. Jest też spora grupa użytkowników którzy poszykują telefonów o podwyższonej odporności, w tym na wodę, kurz i uderzenia. Dla tych grup docelowych został zaprojektowany
No.1 słynie z produkcji odpornych telefonów, Testowaliśmy NO.1 X-Men X2 , wszystkoodpornego smartfona z dużą baterią i LTE , dziś pora na A9.

RECENZJA WIDEO

 

BUDOWA
No.1 A9 nie posiada cienkiego korpusu, ekranu pokrytego szkłem 2.5 D i korpusu ze stopu aluminium. Telefon nie jest nawet specjalnie ładny. Zamiast tych cech No.1 A9 posiada wytrzymałą konstrukcję z tworzywa sztucznego, telefon jest w stanie wytrzymać twarde uderzenia, skrajne temperatury, woda i kurz też nie są mu straszne.
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1279 x 853)Obrazek

Telefon jest dobrze zabezpieczony, dzięki wytrzymałej obudowie, ma mały ekran 2,4 cala w niskiej rozdzielczości 320 x 240 pikseli, fizyczna klawiatura z dużymi przyciskami pozwoli obsłużyć telefon nawet w rękawiczce. Całe urządzenie ma wielkości 137 x 64 x 28 mm.

W górnej części zabudowano pokaźnych rozmiarów latarkę, która może świecić w trzech trybach, pełną mocą, słabszym światłem lub przerywanym. Światło jest bardzo mocne, niedostępne w innych telefonach i może się równać tanim latarką z bazaru.
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1279 x 853)Obrazek

Obrazek
Obrazek

Na prawej krawędzi znalazł się przycisk załączania latarki i przyciski zmiany głośności.
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1279 x 853)Obrazek

Na dolnej krawędzi znajdują się dwa gniazda 3.5 mm port audio i gniazdo USB do ładowania. Najlepsze jest to, że są one chronione przykręcaną zaślepką przed wodą i pyłami.
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1279 x 853)Obrazek

Z tyłu rządzenie znalazło się oko kamery, a pod solidna pokrywą która również zabezpieczona jest dwoma śrubami znajduje się ogromna bateria, dwa gniazda kart sim i gniazdo kart pamięci SD
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1279 x 853)Obrazek
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1279 x 853)Obrazek

No.1 A9 posiada certyfikat IP67 co gwarantuje że telefon powinien wytrzymać przez 30 minut zanurzony w wodzie na głębokość 1M, jest też odporny na pyły.
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1279 x 853)Obrazek

SPECYFIKACJA

CPU: MTK6261
Processor Speed (max): 1GHz
RAM: 32MB
Internal Memory: 32MB
External Memory: Support up to 8GB
Display Size: 2.4 Inch
Display Resolution: 240×320
Frequency: 2G: GSM: 850/900/1800/1900
Bluetooth 2.0
FM Radio: 87.5 to 108 MHz
IMEI Number: 2
IP67 Waterproof
Power Bank
Highlight flashlight: Model: High, Low, SOS
Mic and Speaker
Removable Battery
Battery Size: 4800mAh
Continuous Usage Time: About 24 Hours
Battery Standby: About 300 Hours
0.3 Megapixel Rear Camera
Video Resolution: 640×480

SYSTEM
Telefon posiada autorski system który nie ma nic wspólnego z androidem. Menu jest dostępne w kilku językach, niestety brak języka polskiego. Menu telefonu przypomina te które pamiętamy z telefonów z przed 10 lat, powracają wspomnienia z użytkowania noki 3310 lub innego świetnego w tamtym czasie telefonu. Urządzenie obsługuje też radio FM bez potrzeby podpięcia słuchawek.
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1279 x 853)Obrazek

BATERIA
Jedną z zalet telefonu jest bateria, która jest na prawdę duża i ciężka. Akumulator ma pojemność 4800mAh i może służyć jako bank Energi
Biorąc pod uwagę niskie zapotrzebowanie na energię, mały ekran, słaby procesor, możemy niemal zapomnieć o ładowaniu telefonu. Kilku dniowe używanie urządzenia, a wskaźnik baterii nie drgnął. Wszystko wskazuje na to że telefon będę ładował dwa razy w miesiącu.
Nie przeprowadziłem testu polegającego na odtwarzaniu materiałów wideo z Youtube, bo w tym telefonie mija się to z celem.
Obrazek

ŁĄCZNOŚĆ
No.1 A9 nie posiada posiada WiFi ani GPS, . Telefon obsłuży tylko sieci 2G , możemy nawiązywać tylko połączenia głosowe i pisać wiadomości SMS. Telefon wspiera dual SIM ( standardowy rozmiar SIM) oraz gniazdo kart micro-SD do 8GB
Ma też moduł Bluetooth 2.0 i Radio FM

DOSTĘPNOŚĆ
Telefon jest dostępny w dobrze nam znanych sklepach jak Coolicool, Gearbest, 1949deal czy Tinydeal gdzie można go nabyć za niespełna 45 dolarów. Więcej informacji można znaleźć na stronie producenta http://en.001phone.cn/product-no-1-a9-r … e-106.html

PODSUMOWANIE

PLUSY
Bardzo odporna konstrukcja
Dual sim
Certyfikat IP67
Długa żywotność baterii
Latarka
Cena

MINUS
Brak GPS
Brak Wi-Fi
Słaby aparat
Obsługuje tylko sieci 2G

Telefon ten jest adresowany do wąskiego grona odbiorców, pomimo archaicznej budowy i funkcjonalności znajdzie nabywców. Jest to produkt niszowy, idealny dla miłośników wędrówek, miłośników przygód, ludzi którzy lubią dużo podróżować i dla pracujących w trudnych warunkach. Jeżeli jesteś jedna z tych osób, to polecam No.1 A9. Nie polecam go jako podstawowego telefonu, lecz jako dodatkowy, do zadań specjalnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *