JiaYu F2 za 43 Euro

Jiayu rozpoczyna sprzedaż tańszej wersji swojego modelu F2. Na terenie Chin ma on kosztować jedyne 299 Yuanów co w przeliczeniu daje kwotę około 43 euro.

Obrazek
JiaYu F2 jest odpowiedzią na smartfon od Xiaomi czyli Redmi 2A za 599 Yuanów czyli około 87 euro . JiaYu F2 obsługuje nastepujące częstotliwości: TD-LTE, FDD-LTE, WCDMA, TD-SCDMA i oczywiście GSM. Za tak niską ceną kryją się cięcia w specyfikacji więc procesor Mediatek MT6582 zastąpiono procesorem Spreadtrum SC9830 z czterema procesorami 1.5 Ghz Cortex A7 z ARM Mali MP2 GPU. Pamięć RAM ma tylko 512mb a aparat główny 2 megapiksele.

Pamięć wewnętrzna ma wielkość 4 GB a wyświetlacz to FWVGA. Nie mogło tu też zabraknąć Bluetootha, WIFI, GPSa, wsparcia dla dual sim i slotu na kartę SD. Telefon będzie dostępny w kolorach białym, czarnym, rózowym i niebieskim. Specyfikacja może wydawać się rozczarowująca ale pamiętajmy że niska cena powoduje że jest on idealny dla dzieci lub dla osób które w smartfonie cenią jedynie funkcjonalność z możliwością korzystania z internetu.