Gionee Elife E8 szokuje megapikselami

Gionee Elife E8 to smartfon doskonale wpisujący się w trend epatowania cyferkami i walki o sprzedaż  za pomocą nieprawdopodobnych parametrów. Najczęściej stosowanym chwytem jest wielkości wyświetlacza, twórcy Gionee postawili jednak  na megapiksele.

E8 został otrzymał już niezbędne certifikaty od TENAA i jest to smartfon o wymiarach 164.0 x 82.3 x 9.6mm z 6 calowym ekranem o rozdzielczości 2560 x 1440  i baterią o pojemności 3520mAh. Przypomina on nieco  IUNI U3, głównie za sprawą ukształtowania krawędzi. Na tylnym panelu umieszczono skaner odcisków palców , obiektyw głównego aparatu i podwójną diodę doświetlającą. Ten  właśnie  aparat a raczej  wspomagające jego pracę oprogramowanie przyciąga największą uwagę.  O ile sam sensor  OmniVision OV23850 umożliwia wykonanie zdjęć w rozdzielczości 23.8 megapikseli to dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu i wykonaniu serii zdjęć przy pojedyńczym naciśnięciu migawki możemy (według producenta) uzyskać zdjęcie w rozdzielczości 100 megapikseli.

gionee-elife-e8-full-specifications-and-price

 

Podobne rozwiázanie  znamy ze smartfonów  Oppo gdzie zaawansowana interpolacja dawała wynik na poziomie 51 megapikseli jednakże wynik Gionee, jeśli jest to coś więcej niż przechwałki producenta, przebija go znacznie. Inną już kwestią jest użyteczność ale o tym zdecydują potencjalni nabywcy.

Pozostałe parametry Gionee Elife E8 są już bardziej standardowe i są to 3 GB RAM z 32 GB pamięci wewnętrznej rozszerzalnej do 128 GB za pomocą karty SD, wsparcie łaczności LTE a całością ma zarządzać Android Lollipop. Nie ma jeszcze dokładnych informacji o procesorze ale najbardziej prawdopodobne jest tu użycie Mediateka.

Cena i data wprowadzenia do sprzedaży Gionee Elife E8 nie jest jeszcze znana.