Deskorolka elektryczna Hiwheel Q3. Test, recenzja, opinie.

Deskorolka elektryczna Hiwheel Q3, świetna zabawa

Kilka lat temu w USA nastała moda na samobalansujące się pojazdy, typu Segway, HOVERBOARD. Szansę szybko wykorzystali chińscy producenci wypuszczając na rynek wiele różnej jakości urządzeń. Najtańsze deskorolki elektryczne kosztują w chińskich sklepach oferujących wysyłkę do polski zaledwie 600zł, jednak lepszą inwestycję będzie zakup solidniejszej deski. Dziś przetestujemy deskorolką elektryczną Hiwheel Q3.
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1200 x 800)Deskorolka elektryczna Hiwheel Q3

Spis Treści

SPECYFIKACJA
-Akumulator 36V 4400mAh marki SAMSUNG
-Niemiecki silniki 2 x 350W
-Piasta ze stopu aluminium i wysokiej jakości gumowe koła, zapewniające udźwig około 100kg
-podświetlenie LED
– Waga 10,3 kg
-Dopuszczalna ładowność: 120 kg
-Maksymalna prędkość : 20 kilometrów na godzinę
-Maksymalny zasię : 20 km
-Ostrzeżenie o niskim poziomie baterii: Gdy poziom naładowania spadnie poniżej 10 procent będzie dźwięk ostrzegawczy,
-Średnica opon: 6,5 cala
-Temperatura pracy: -10 -40?

RECENZJA WIDEO

W PUDEŁKU
Deskorolka elektryczna przyszła do mne w szarym kartonie, w którym znajdowało się kolejne, fabryczny kolorowe pudło. Deska zabezpieczona jest solidna warstwą styropianu, a w komplecie znalazła się jeszcze ładowarka, kabel z wtyczką EU, pasku gumy do naklejenia na błotniki oraz instrukcja obsługi.
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1200 x 800)Deskorolka elektryczna Hiwheel Q3
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1280 x 720)Obrazek

BUDOWA
Po wyjęciu Hiwheel Q3 z pudla zauważymy że pojazd ma sporą wagę, a dokładnie waży 10.3 kg, więc przenoszenie deski bez specjalnego plecaka który można dokupić, będzie męczące.
Deska zbudowana jest z tworzywa w białym kolorze, posiada gumowe podkładki na stopy. Pośrodku deski widzimy kontrolki sygnalizujące stan deski, poprawne wyważenie oraz stan naładowania baterii.
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1200 x 800)Obrazek

Z przodu deski ulokowano świecące na niebiesko światła sygnalizacyjne, zwiększa to bezpieczeństwo nasze i postronnych osób.
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1200 x 800)Obrazek

Z tyłu deski ulokowano przycisk załączania, oraz gniazdo do ładowania akumulatorów. Od spodu widać grill maskujący głośnik.
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1280 x 720)Obrazek

Deskorolka elektryczna Hiwheel Q3 wyposażona została w koła z w rozmiarze 6.5 cala. Koła są pokryte warstwą gumy (pełne) w w środku błyszczy aluminiowa felga.
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1200 x 800)Deskorolka elektryczna Hiwheel Q3
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1200 x 800)Obrazek

Przed pierwszą jazdą powinniśmy skalibrować deskorolkę.
Urządzenie ma też buczek sygnalizujący niski poziom naładowania baterii, deska rozpoznaje też poważne upadki, gdy przy dużej prędkości stracimy nad nią kontrolę, będzie wzywała pomocy ;-) .
Deskorolka elektryczna Hiwheel Q3 jest solidna konstrukcja, wszystkie elementy są dobrze spasowane, nie nie skrzypi i nie trzeszczy. Jednak deska narażona będzie na otarcie, więc można się spodziewać że bały lakier szybko straci swój blask.

UŻYTKOWANIE
Hiwheel Q3 pozwala osiągnąć prędkość do 20km/h. Maksymalny zasięg na jednym ładowaniu akumulatora to 20 km,zaś dopuszczalny udźwig to 120 kg.
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1200 x 800)Obrazek
Jak na tym jeździć?
W skrócie można powiedzieć, że wystarczy balansować ciałem.
Sterowanie Hiwheel Q3 odbywa się poprzez wychylanie sylwetki do przodu lub do tyłu, lub zmianą pochylenia stóp na podestach. Dwa podesty są niezależne i można je nachylać w przeciwnych kierunkach, wtedy będziemy kręcili się szybko.

Pochylając ciało do przodu, ruszymy przed siebie, odwrotnie robimy chcąc jechać do tyłu. Skręcanie odbywa się poprzez nachylanie podestów względem siebie. Chcąc skręcić w prawo, pochylamy lewą stopę do przodu.
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1200 x 800)Obrazek
Tyle teorii na początek. Jednak sama jazdą nie jest banalna jak by się mogło wydawać. można to porównać do nauki jazdy na rowerze. Podstawowa zasada to utrzymać równowagę, najlepiej stać prosto i nie wpatrywać się w deskę.
Silniki mają spore przyspieszenie, nierównomierne postawienie stopy spowoduje niekontrolowany start deski. Samo wejście na deskę jest niełatwym zadaniem, znajomy o mało co zębów nie z stracił, więc pierwsze jazdy warto wykonać w asekuracji drugiej osoby. Mi nauka jazdy zajęła ponad 10 minut, ale pomimo to jazda z pełna prędkością wymaga nie lada odwagi.
Przybliż (rzeczywiste wymiary: 1920 x 1280)Obrazek
Ale po opanowaniu tej sztuki wciąga to niesamowicie, można robić nawet piruety. Dostarcza to świetnej rozrywki, i chce się jeździć i jeździć.

Niestety są też ograniczenia, przyjemna jazdę gwarantuje tylko asfaltowy chodnik, nierówne kostki brukowe lub dziury w drodze mogą spowodować wywrotkę. 6.5 calowe koła nie gwarantują komfortu, a o zdobywaniu krawężników można zapomnieć.

BATERIA
Deskorolka elektryczna Hiwheel Q3 posiada Akumulator 36V o pojemności 4400mAh marki SAMSUNG. Po rozpakowaniu deskorolki bez ładowania rozpocząłem testy, dwie godziny zabawy nie rozładowały urządzenia. Producent twierdzi że energii wystarczy na pokonanie 20 km, w co jestem wstanie uwierzyć. Kontrolka akumulatora nadal świeci na zielono. Podczas ładowania kontrolka mruga na pomarańczowo, kolor Czerwony sygnalizuje rozładowanie.

CENA I DOSTĘPNOŚĆ
Najtańsze deskorolki elektryczne można kupić w sklepie Gearbest już za 600zł, ja jednak proponuję trochę dołożyć i kupić solidniejsza, z dobrym napędem, trwałymi akumulatorami i odporna na drobny deszcz. Hiwheel Q3 kosztuje 240.80$, można też użyć kuponu zniżkowego out15off  Cena wtedy wynosi jedynie  204 dolary.
Najwięksi skąpigrosze mogą dostać częściowy zwrot płatności za zakupy z Chin.

Deskorolka elektryczna Hiwheel Q3, opinia.

PODSUMOWANIE
Jazda na Hiwheel Q3 sprawia naprawdę dużą przyjemność, nie wspomnę już że gadżet skupia uwagę przechodniów, jak lubisz się lansować to jest to kolejny atut deskorolki elektrycznej. Deska ma też wady, jest ciężka, noszenie jej bez specjalnego plecaka jest męczące, nie nadaje się na nierówne drogi, bruki itp Mimo wszystko polecam jej zakup, może to być świetny prezent dla dziecka i nie tylko.

Plus
przyjemność z jazdy,
zasięg 20km

Minus:
waga (10 kg),
tylko na równe nawierzchnie

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x